obrazek


Microsoft dále zjednodušuje legalizaci systému Windows

Publikováno: 4. května 2007 - zdroj www.microsoft.cz


Uživatelé nelegálních verzí systému Windows mají další šanci, jak získat za výhodných podmínek legální operační systém.


Od 2. května si mohou uživatelé nelegálních verzí Windows zlegalizovat svůj operační systém pomocí OEM licence. Tento zjednodušený model umožňuje uživatelům zlegalizovat všechny operační systémy Windows. Lokální zastoupení společnosti Microsoft tak reaguje na požadavky zákazníků a uživatelů.

OEM licenci systému Windows, určenou pro legalizaci, si mohou zákazníci objednat na tel : 373730287 Pro zjištění legálnosti systému Windows lze využít nástroj Ověření pravosti, který je dostupný na stránce www.microsoft.com/genuine. Tento nástroj ověří nainstalovanou verzi systému Windows a informuje uživatele, zda je vše v pořádku či nikoliv.

Doporučuje v případě legalizace operačního systému Windows reinstalaci celého systému. Nedávná studie společnosti IDC totiž ukázala, že uživatelé nelegálních verzí operačního systému Windows riskují nákazu počítače viry, trojskými koni a dalším škodlivým softwarem. Příčinou je stahování aktualizací z jiných zdrojů než z oficiálních stránek společnosti Microsoft, nebo stahování přímo celých instalací z pochybných zdrojů. Studie IDC ukázala, že v tomto případě více než 25 % internetových stránek nabízejících Windows XP za „příliš výhodné ceny“ nabízí uživatelům software nebo generátory licenčních klíčů, které obsahují viry, spyware, trojské koně a další nevyžádaný škodlivý software.